0850 303 9 777|Şubelerimiz

Chiang Mai Hakkında


Chiang Mai, Tayland’ın kuzeybatısında, Ping Nehri kenarında kurulmuş, tarihi bir Tay kentidir. Bir dönem tarihi Lan Na Krallığı’na başkentlik etmiş olan bu güzel kent, kuzey Tayland’ın cazibe merkezidir. Aynı zamanda Tayland’ın el sanatları merkezlerinden biri olan Chiang Mai’de, ipekten gümüşe, şemsiyeden çantaya pek çok el yapımı ürünü bulmak ve alış veriş yapmak mümkün.
 
Lan Na Kralı Mangrai tarafından 13. yy sonlarında kurulan şehrin, uzun tarihi geçmişi ile bir tezat teşkil edercesine ismi “Yeni Şehir” anlamına geliyor. Aynı zamanda bir dinsel merkez olan Chiang Mai’de bir tarafta yüzyıllık Budist tapınaklar, pagodalar; diğer tarafta isminin hakkını verircesine modern Tay yaşamının izleri....
 
Tayland’ın dinsel açıdan önemi çok büyük tapınaklarından Wat Phra That Doi Suthep, burada Suthep Dağı’nın eteklerinde bulunuyor. Wat Phra Singh, Wat Chedi Luang, Wat Phan Tao, Wat Srisuphan, Wat Umong etkileyici görünümleri ile önemli tapınaklardan birkaçı...
 
Chiang Mai, aynı zamanda trekking, rafting gibi açık hava aktivitelerinin hareket merkezi. Tropikal doğada yapılacak bu aktivitelere bedeninizin hazır olduğundan emin olmak gerekiyor. Bu aktivitelere, Ping Nehri’nde tekne gezileriyle fil üstünde yapılabilecek gezileri eklemek gerekiyor.
 
Tüm yıl 25 derece civarında serin havası, yemyeşil doğası, sessiz ve sakin yaşamıyla Chiang Mai Tayland’ı yakından tanımak isteyen pek çok kişinin ilgi gösterdiği bir şehir olarak yaşamına devam ediyor.