0850 303 9 777|Şubelerimiz

Şikago Hakkında


Amerika’nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Şikago (Chicago) Kuzey Amerika’da, Illinois Eyaleti’nde, Michigan Gölü’nün güneybatısında ve Şikago Nehri’nin ağzında  kurulu. 
 
Şikago, kültürel çeşitliliğin simgesi şehirlerden biri. Yanı sıra kültür ve sanat alanında da büyük bir zenginliğe sahip. Yüzlerce tiyatro, gösteri merkezi, spor alanı ve parkla donanmış şehirde pek çok farklı alanda festivali takip etmek; dünya çapında sanatsal aktiviteleri izlemek mümkün.   
 
Şikago Kenti, kolay gerçekleştirilemeyecek bir projeye de imzasını atmış. 1900 senesinde mühendislik harikası bir projenin açılışını yapan Şikagolular, Michigan Gölü’ne akmakta olan Şikago Nehri’nin akış yönünü tersine çevirerek şehrin hem temiz içme suyu ihtiyacını çözmüş, hem de şehir ve şehre ait insan eliyle yapılmış gemi kanalı üzerinden Atlantik Okyanusu ve Göller Bölgesi’ni Mississipi Nehri’ne bağlayan muhteşem bir deniz ticaret yolunun ortaya çıkmasını sağlamıştır. Ardından demiryolu taşımacılığının ana merkezlerinden biri haline gelen Şikago, bugün de demiryolu ve hava taşımacılığında önemli bir merkez.
 
Şehrin iş merkezlerinin bulunduğu Loop bölgesi, ünlü Madison Caddesi’ni, içinde büyük sanatçı Anish Kapoor’un Bean olarak da anılan ilginç Bulut Geçidi çalışmasını barındıran Millenium Parkı’nı, son derece zengin koleksiyonları ile Art Institute of Chicago Müzesini ve Willis Tower binasını da içeriyor. Dünyanın en büyük dinazorlarından biri olan Titanozor’a ev sahipliği yapan Field Müzesi, Shedd Akvaryumu, Adler Planetaryumu, alışverişin kalbi Michigan Avenue Magnificent Mile da hemen yakınlarda ...
 
1973’de tamamlanan 110 katlı, eski adıyla Sears yeni adıyla Willis Tower binası, Amerika’nın en yüksek binalarından biri...Bu binanın 103. katından, üstelik cesaretiniz varsa cam balkonlardan tüm Şikago’yu ayaklarınızın altına alan bir manzara seyredebiliyorsunuz.
 
Şikago, her yıl milyonlarca turisti ağırlayan canlı, hareketli, ilgi çekici ve keşfetmeye değer bir kent ...