0850 303 9 777|Şubelerimiz

Hamburg Hakkında


Hamburg, Berlin ve Bremen ile beraber eyaletlere bölünmüş Almanya'nın üç şehir devletinden birini oluşturur. Tam adı Hür Hansa Şehri Hamburg'dur. Almanya'nın kuzeyinde, Kuzey Denizi'ne dökülen Elbe Nehri Vadisi üzerinde kurulmuştur. Bir tersane ve liman kentidir ve aynı zamanda Almanya'nın en yeşil kentlerinden biri olma niteliğini korumaya devam etmiştir.

Hamburg'u gezmek, görmek, keşfetmek için hiç bir nedeni olmadığına inananlar, bu şehre hiç ilgi duymayanlar bile onu  görmekten mutluluk duyacaktır çünkü Hamburg coğrafi konumuyla başlı başına bir merak duygusu uyandırır. Bu liman kenti, aslında yaklaşık 100 km kadar denize uzakta, kara içindedir. Onun liman kenti olmasını sağlayan, genişlik ve derinliği gemi taşımacılığına uygun olan Elbe Nehri'nin varlığıdır. Elbe, Hamburg'u korunaklı bir liman yapmakla kalmaz, sayısız kanala bölerek, ona Venedik benzeri bir görünüm kazandırır. Öyle ki kanalları birleştiren köprülerin sayısı Venedik'ten daha fazladır. Bu kanallar üzerinde kurulu tarihi Speicherstadt antrepo alanı görmeye değer bir manzara oluşturur.

Hükümet Binası, Altonaer Balık Pazarı, Minyatür Müzesi, Planeteryum, Landüngsbrücken ve liman, Eski Elbe Tüneli, Park ve bahçeler, Alster Nehri kıyısı gibi Hamburg'da görülmesi gereken pek çok yer bulunsa da HafenCity'de olağanüstü konumu ve görünümüyle Elbphilharmonie binasını görmeden dönmemeli! Bir antrepo binası baz alınarak üzerine cam panellerle inşa edilen bu modern mimari şaheseri, iç ve dış dizaynı ile Avrupa'nın en ilgi çekici binalarından biri...

Hamburg, ilginç, güzel ve yaşanır kent!