0850 303 9 777|Şubelerimiz

Kopenhag Hakkında


Başkent Kopenhag, Danimarka’yı oluşturan adalardan Zealand  ve güneyindeki Amager Adası üzerinde kuruludur. Bu iki adanın doğusunda, İsveç ile aralarında Øresund Boğazı bulunur. Bir mimari harikası olan Øresund Köprüsü ve Geçidi ile iki ülke, Danimarka’da Kopenhag ve İsveç’te Malmö arasında demiryolu ve karayolu hattıyla birbirine bağlanır.
 
1445 yılında Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag’ın geçmişi, 10. yy başlarında aynı yerde kurulan küçük bir Viking kasabasına dayanır. Güzel ve düzenli bir Avrupa başkenti olan Kopenhag, her yönüyle dünyanın dört bir  köşesinden gelen ziyaretçiyi memnun edecek bir potansiyele sahiptir.
 
Kopenhag denince akla ilk gelenler şehir merkezinde, birbirine kısa mesafeler içinde yer alıyor. Bunların başında kuşkusuz renkli binaları, hayatın tadını çıkaran kalabalıkları, kafe ve restoranları ile Kopenhag’ın buluşma noktası Nyhavn kanalı geliyor. Buradan tekne turlarına çıkmak da mümkün. Şehrin adıyla bütünleşmiş ve gidenlerin görmeden yapamayacağı şeylerden biri Hans Christian Andersen’ın masalından etkilenerek 1913 yılında yapılmış olan bronz Deniz Kızı heykelidir. Küçük deniz kızı oradan hala hüzünle insanların dünyasına bakıyor, bir kayanın üzerinde... Bir de saymadan asla geçilemeyecek Tivoli Bahçeleri vardır. Genç, yaşlı herkesin seveceği bir şeyler bulacağı Tivoli, ilk olarak 1843’de kurulmuş dünyanın en eski ve en ünlü eğlence parklarından biri.
 
Tycho Brahe Planeteryumu, Siyah Elmas adı verilen Kraliyet Kütüphanesi, Opera Binası gibi modern ve yalın bir mimarinin Kastellet, Rosenborg, Amelienborg, Frederiksberg gibi kraliyet yapılarıyla buluştuğu bu tarihi şehir, stresten ve kaostan uzak, sakin ve ferah bir atmosfere sahip.
 
Bisikletin ulaşımında önemli bir yere sahip olduğu bir şehir Kopenhag.  Şehir bir liman ve deniz kenti olmakla kalmıyor; doğa dostu yaşamıyla, yemyeşil parklarıyla da mutluluk veriyor.
 
İskandinavya’nın en güzel kentlerinden Kopenhag, bir kez görenin tekrar tekrar görmek isteyeceği şehirlerden biri.