0850 303 9 777|Şubelerimiz

Münih Hakkında


Münih, Almanya'nın güneydoğusunda, yüzölçümü olarak en büyük eyaleti Bavyera'nın başkentidir. Almanya'nın en önemli kentlerinden biridir ve stil başkenti olarak görülür.

11 yy.'dan bu yana yerleşime sahne olmuş bu kentin adı, vaktiyle Katolik İtalya'ya yakın olmak istediği için gelip buraya yerleşen Benedikt rahiplerine ithafen söylenen ve keşişlerin yeri anlamına gelen Munichen kelimesinden gelir.

Münih'i anlatmak pek zor. Nereden başlanır bilinmez? Yeşil kubbeli ikiz kuleleri ile şehrin simgesi Frauenkirche Katedrali'nden mi; yoksa şehrin kalbi, toplanma noktası Marienplatz'dan mı? Lüks mağazaları ile Maximillian Strasse'den mi, yoksa  gece hayatının merkezlerinden biri  Schwabing'den mi? Asırlık ağaçlar altında biranızı yudumlayacağınız bira bahçelerinden mi, yoksa mükemmel manzarası ile İngiliz Bahçesi'nden mi? Ya da belki, spor yapmak, dinlenmek, huzur bulmak için Isar Nehri kıyısından?

Peki ya elliye yakın müze? Masallardaki şatolardan daha güzel Neuschwanstein'ı anmadan olur mu hiç? Otomobil sevenlere BMW müzesi veya fabrikasında bir geziden mutlaka bahsetmeli. Futbolsevenler belki bir Bayern Münih maçı izleme şansına bile sahip olabilir ama en azından muhteşem stadium Allianz'ı görmeyi unutmayın, demeli.

1810'dan bu yana gelen ve her yıl milyonlarca kişinin kutladığı; festival için özel bir sert, koyu biranın damıtıldığı, renkli Oktoberfest'i hatırlatmalı.

Anlatmakla bitmediğini farkeden pek çok insan, kendisi adımlayıp keşfetmek üzere, her yıl Münih cadde ve sokaklarını dolduruyor. Bu yüzden olsa gerek Münih, Avrupa'nın en çok ziyaret alan şehirlerinden biri!