0850 303 9 777|Şubelerimiz

Nice Hakkında


Fransa’nın güney kıyılarında, Fransız Rivierası olarak anılan bölgede yer alan, pırıl pırıl bir Akdeniz kenti ve bir turizm cennetidir, Nice. Nice’in Cannes, Saint Tropes, Antibes, Monaco ve Menton’la beraber yer aldığı bu güzel kıyılar, mavi kıyılar anlamında, Côte d’Azur olarak da anılır.

Nice’i keşfetmeye; İtalyan sokaklarını andıran dar sokakları, sokak pazarları, özellikle de rengarenk çiçek pazarı, restoranları, pub ve klüpleri ile Eski Nice’ten başlayanlar asla hayal kırıklığına uğramayacaklar.

Sahilde, 19. yy’da Nice’i mesken tutan İngilizlerin yaptırdığı, kilometrelerce uzanan İngiliz Kaldırımı (Promenade des Anglais) Nice denince kuşkusuz akla ilk gelen manzaralardan birini oluşturuyor. Yürüyüş yolunun hemen altında Nice’in çakıllı plajları ve yol üzerinde paten kayanlardan yürüyüş yapanlara manzaranın ve şehrin tadını çıkaranlar! Şehrin iki büyük casinosu da bu civarda yer alıyor.

Bu şehir aynı zamanda bir sanat şehri. Matisse ve Chagall gibi modern resim sanatının büyük ustalarının eserlerini burada görmek mümkün. Başta Chagall müzesi olmak üzere şehir müzeleri sanatseverleri çok mutlu edecektir. Nice, New Orleans gibi bir jaza gönül vermiş bir kent. Her yıl temmuz ayında düzenlenen Jaz Festivali dünyadaki ilk Jaz Festivali olma niteliğine sahip. Şubat ayında yapılan Nice Karnavalı ise tam bir görsel şölen. Karnaval sırasında gerçekleştirilen ünlü Çiçek Savaşı için binlerce çiçek kullanılıyor.

Nice’te spordan sanata, mimariden eğlenceye her türlü ilgi alanı için daha nice zenginlik var!