0850 303 9 777|Şubelerimiz

Stuttgart Hakkında


Almanya'nın güneybatısında yer alan Baden-Würtemberg eyaletinin baş kentidir, Stuttgart. Çok az şehir, bunca zenginliği ve kültürel farklılığı bu kadar uyumla bir araya getirmeyi başarmıştır.

Ciddi bir göçmen nüfusu barındıran kozmopolit kent, otomobilleriyle ünlü Almanya'nın otomotiv merkezlerinden biridir. Daimler ve Bosch gibi Almanya'nın efsane markalarını barındırır. Bir ekonomi ve sanayi şehri olan Stuttgart, aynı zamanda yemyeşil bir kent olmakla ünlüdür. Neredeyse şehir merkezine kadar sokulmuş gibi görünen şarap bağları, bu yeşil görünümü daha bir romantikleştirir. Hayranlıkla izlenecek modern mimari, yüzyıllar boyu dokusunu korumuş ortaçağ mimarisi ile aynı kentte, zarafetle bir arada bulunur.

Stuttgart, kültürel ve sanatsal pek çok faaliyetin, Kunstmuseum gibi zengin müzelerin, Wilhelma Bahçeleri gibi yeşil alanların, alışverişin ve güzel damak tadının, Cannstatter Folk Festivali gibi etkinliklerle eğlencenin, modern - yeni ve klasiğin bir arada harmanlandığı kenttir.

Doğal güzelliği ile göz kamaştıran Black Forest, Avrupa kraliyet ailelerinin uzun yıllar boyunca rağbet ettiği kaplıca kasabası Baden Baden, Konstanz Gölü gibi yörenin görmeye değer alanlarına Stuttgart'dan kolaylıkla ulaşmak mümkündür.