0850 303 9 777|Şubelerimiz

Isparta Hakkında


Gül bahçeleri, lavanta tarlaları, çiçek açmış ağaçları ile elma bahçeleri ... Ne güzel kokar Isparta! Doğa öylesine cömert davranmıştır ki Isparta’ya, dört bir yanı saran güzellikleri, ilmek ilmek nakış olur Isparta halısına; evlerimizi de aynı ışığa, aynı renge boyar.

Antik Çağ’daki adıyla Pisidia, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta Şehri; keşfetmeyi, görmeyi isteyenler için bir hazinedir.

Ne mi yapılır Isparta’da? Birbirinden güzel manzaralı göllerde, doğanın binbir rengini yansıtan suları seyrederek kafa dinlemekten deniz-tatil keyfine, su sporlarına, göl kıyısında güzel yürüyüşlere, bisiklet turlarına, türlü aktivite yapılır. Sayısız tarihi eser, antik kentler, Selçuklu ve Osmanlı’dan kalma Türk-İslam eserleri, müzeler gezilerek tarihte bir yolculuğa çıkılır. Aksu Zindan Mağarası, Yazılı Kanyon gibi doğa harikası yerlerde mağaracılık yapılır, trekking yapılır. Nadir ağaçları, fauna ve florası ile milli parklar, tabiat parkları gezilir. Davraz’da kayak yapılır.

Isparta’ya gelenler bilir; yalnız bu şehre değil Türkiye’nin yakın tarihine damgasını vurmuş bir isim vardır. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’dir, O. İslamköy’de doğmuş, son istirahatine burada çekilmiştir. İslamköy Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi, sadece Isparta’nın değil; tüm Türkiye’nin yakın tarihinin izini sürmek isteyenler içindir.