0850 303 9 777|Şubelerimiz

Düsseldorf Hakkında


Kuzey Ren - Vestfalya Eyaleti'nin başkenti Düsseldorf, Almanya'nın moda başkenti olarak tanınır.  Aynı zamanda türlü sanat etkinlikleriyle önemli bir sanat merkezidir. Almanya'nın önemli endüstriyel merkezi Ruhr Bölgesi'nin hemen güneyinde yer alan şehir, ekonomi ve fuar kenti olarak da kendini gösterir.

Düsseldorf'un tarihi merkezi olan eski şehir, Altstadt; mimarisi, müzeleri, alışveriş mekanları, gece hayatını sevenlerin rağbet edeceği pub, bar ve klüpleri ile şehrin en canlı ve en sevilen noktalarından biridir. Şehre adını veren küçük Düssel Nehri de Eski Şehir'de bulunur.

Ren Nehri kıyısında yer alan Düsseldorf'ta nehir kıyısında yürüyüş veya tekne gezintileri, şehri görmenin ve açık havanın tadını çıkarmanın yollarından biridir. Bunların yanı sıra Ren kıyısı Düsseldorfluların toplanma alanlarından birini oluşturur. Hofgarten, Nordpark, Lantzschen Park da şehrin önemli yeşil alanlarından.

Königsallee, şehrin lüks dükkan ve butiklerinin kapılarını açtığı caddedir. Midesine düşkünlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerden biri Carlsplatz. Bir Barok Dönem şaheseri olan Benrath Şatosu veya İmparator Barbarossa’ya ait  Kaiserswerth Şatosu şehrin tarihi mirasının önemli parçaları...

Mutlak olan şu ki, daha yakından tanıdıkça Düsseldorf daha fazla sevilir!