0850 303 9 777|Şubelerimiz

Ankara Hakkında


Türkiye’nin kalbinin attığı yerdir Ankara. Köklü bir tarihe sahiptir ama özellikle Milli Mücadele ruhuyla dönüşüme uğramış, yeniden doğmuştur. Kurtuluş Savaşı’nın yönetim merkezi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olarak farklı bir kimliğe bürünmüştür.  

Ankara, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri ve Milli Mücadele Dönemi ile Atatürk’ün yaşamına dair pek çok detayın sergilendiği Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’nin bulunduğu Anıtkabir ile özdeşleşmiştir. Ata’ya ve Kurtuluş Savaşı kahramanlarına saygılarını sunmak, kentin ruhunu anlamak isteyenlerin Ankara’da ilk ziyaret noktası, görkemli Anıtkabir’dir.

Anıtkabir’in ardından, Çankaya Atatürk Müze Köşkü, Kurtuluş Savaşı Müzesi adıyla varlığını sürdüren I. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhuriyet Müzesi olarak anılan II. TBMM binası adım adım sizi Cumhuriyetin kuruluş ve gelişim aşamalarına geri götürür. Ankara’da pek çok yerde karşınıza çıkan resmi binalar,  göğsünüzün cumhuriyet övüncü ile kabarmasını sağlar.

Başkentte, dünyanın sayılı müzelerinden biri olan ve Anadolu’da yaşamış pek çok medeniyetin izlerini hayranlık uyandıracak bir şekilde gözler önüne seren Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nin yanısıra pek çok değerli müze bulunur. Ankara Kalesi, Roma Dönemi kalıntıları, Frig başkenti Gordion, tarihi hamamlar, tarihi Ankara ev ve konakları, tarihi camiler, şehrin zengin geçmişinin izini sürmek isteyenleri bekler.

Atatürk Orman Çiftliği, Kuğulu Park, Gençlik Parkı, Seğmenler Parkı, Botanik Parkı, Güvenpark, Eymir ve Mogan gölleri, şehrin doğal güzelliklerinin sergilendiği güzel köşeleridir.

Kızılay Meydanı’nı görmeden, Tunalı Hilmi Caddesi’nde dolaşmadan, Aspava'da karın doyurmadan Ankara’dan ayrılmak olmaz!