0850 303 9 777|Şubelerimiz

Madrid Hakkında


İspanya’nın kalbi ve başkenti Madrid, ülkenin hemen hemen tam ortasında yer alır. Ekonomi, finans, yönetim, kültür ve sanat merkezidir Madrid ama aynı zamanda İspanya’nın en canlı, en eğlenceli şehirlerinden biridir.

Kurtuba Emiri I. Muhammed, İber yarımadasının yeniden hristiyanlaşması hareketi olan Reconquista hareketine karşı ülkenin ortasında tahkimli bölgeler oluşturmaya başlar. Madrid işte bu bölgelerden biri olarak çıkar tarih sahnesine. 1083 yılında şehrin müslümanlardan geri alınması mümkün olmuştur. Artık Kastilya Krallığı hükmeder Madrid’e. 1561’de Kral II. Felibe, bu kenti başkent yapmaya karar verir. O gün bugündür başkenttir Madrid. İspanya’nın orta noktasında, yüksek konumu ile  tüm ülkenin odak noktası gibi durur. Madrid’in ünlü Puerto del Sol Meydanı’nda, Casa de Correos binası önündeki İspanya yol ağının ilk ölçüm noktası kabul edilen Zero kilometer, Madrid’in bu konumunu teyit eder gibidir. Önünde durduğunuzda İspanya’nın merkezinde sayabilirsiniz kendinizi.

Plaza de la Puerto Sol’dan başka pek çok meydan, Plaza Mayor, Plaza de la Villa, Plaza de Santa Ana, görmeye değer manzaralar oluşturur.

Şehrin pek çok önemli mekanı arasında üç görkemli müze ayrı bir öneme sahiptir. Yüzlerce değerli eseri barındıran Museo del Prado, Museo Thyssen-Bornemizsa ve Picasso gibi İspanya’da çağdaş sanatın büyük ustalarının resimlerini barındıran Centro de Arte Reina Sofia (Kraliçe Sofya Sanat Merkezi)...

La Almudena Katedrali, Retiro Parkı, gece yaşamı düşkünleri için Chueca, kitapseverler için Malasaña, Salamanca...

Alışveriş için adres Gran Via. Eğlence ve konaklama için de bu güzel caddeye göz atılabilir.

Bar ve tavernaları, tapas barları, klüpleriyle yalnız gündüz değil gece de yaşayan kenttir Madrid. İspanya’nın başka köşelerini görme imkanınız olmayacaksa kendinize bir flamenko gösterisi armağan edin. Şansınız varsa, gözleriniz ve yüreğiniz dayanabiliyorsa belki bir boğa güreşi izleme fırsatınız da olabilir.