0850 303 9 777|Şubelerimiz

Milano Hakkında


Fransa’nın kuzeyinde, Po Vadisi’nde yer alan, gerçek bir metropoldür Milano. Sanat, ticaret, dizayn, eğitim, moda gibi pek çok alanda yüksek bir gelişmişlik düzeyine ulaşmıştır.  Lombardiya Bölgesi’nin başkentidir. Kuzeyinde İtalya’nın muhteşem göller bölgesi ve çevresinde altı tane doğal park yer alır. Milano, İtalyan demiryollarının önemli merkezlerinden biri olması sayesinde çevresini saran bu doğal güzelliklere ulaşmak için de bir üs vazifesi görür.

Milano’da yapılacak listesinin ilk sırasında muhteşem mimarisi ile Milano Katedrali’ni görmek gelir. Dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan, haç şeklindeki tarihi yapısı ve olağanüstü cam tavanı ile son derece ilgi çekici olan Galleria Vittorio Emanuele II de mutlaka ziyaret edilmelidir.

Milano gerçek bir hazineyi, gözlerden daha uzak bir köşede saklar. Kendisi de görmeye değer bir yer olan Santa Maria delle Grazie Kilisesi içinde, Leonardo da Vinci’nin İsa’nın havarileriyle son akşam yemeğini tasvir eden ünlü “Son Yemek” tablosu bulunur. Büyük Usta’nın Mona Lisa’dan sonra en ünlü eseri sayılan ve filmlere, kitaplara konu olan bu tablosu rezervasyon ile görülebilir.

20. yy başlarında bir ipek ve tekstil üretim merkezi haline gelen Milano, bugün dünyanın sayılı moda merkezlerinden biri haline gelmiştir. Dünyanın en pahalı mağazalarını, en güzel moda tasarımlarını bu şehirde bulmak mümkündür. Modanın altın dörtgeni olarak anılan, Via Monte Napoleone, Via Manzoni, Via Della Spiga, Via Sant’Andrea adlı Milano caddeleri moda ve alışveriş meraklıları için adeta bir cennet!