0850 303 9 777|Şubelerimiz

Parnu Hakkında


Estonya’nın güneybatısında yer alan Parnu, ülkenin “yaz başkenti” olarak bilinir.  Baltık Denizi ve Parnu Körfezi ile çevrili bu kent, şehrin içinden körfeze doğru yol alan Parnu Nehri ile seyirlik manzaralara ev sahipliği yapar.

Parnu, pek çok kişinin eğlenmek ve dinlenmek için uğradığı bir sayfiye yeridir. Yalnızca Estonya’dan değil, Finlandiya, İsveç ve Almanya’dan da çok sayıda kişi bu güzel kenti ziyaret eder. Ağaçlarla donatılmış bakımlı parklar, nehir kenarındaki yürüyüş parkurlarının yanı sıra kafe, restoran ve gece kulüplerinin de yer aldığı Parnu’da her yaştan insan görebilmek mümkün… Altın rengi kumla kaplı plajları bir hayli ünlü olan şehirde, çamur banyosu ile öne çıkan spa ve sağlık merkezleri de büyük ilgi görür. Özellikle spa ve sağlık merkezleri, Parnu’yu sağlık alanında Avrupa’nın önemli bir merkezi haline getirmiştir.

1251 yılında kurulmuş olan şehir, pek çok kez işgale maruz kalmışsa da bazı tarihi yapıları günümüze kadar koruyabilmiştir. 17. yüzyılda Barok üslubu ile tasarlanmış, Tallinn yolu üzerinde bulunan ve adını buradan alan Tallinn Kapısı (Tallinn Gate), müze, kilise ve tarihi şehir merkezi, buraya gelen turistlere kısa da olsa kültürel tur yapabilme imkanı tanır. Yaz aylarında tüm güzelliğini gözler önüne seren Parnu’ya Tallinn’den tren veya otobüsle ulaşım sağlanabilir.