0850 303 9 777|Şubelerimiz

Şanghay Hakkında


Şanghay, Yangtze Nehri’nin Sarı Deniz’e döküldüğü deltada kurulu, Çin’in en eski yerleşim yerlerinden biridir. Güneyinde Hangzhou Körfezi yer alır. Yüzyıllardır Çin’in dünyaya açılan kapılarından, en önemli liman kentlerinden birini teşkil eden Şanghay, özerk bir şehir yönetimine sahiptir. Yangtze Deltası üzerinde bulunan Chongming, Changxing, Hengsha Adaları da Şanghay yönetim sınırları içinde bulunur.
 
Şaşırtıcı bir şehirdir, Şanghay. Zengin tarihi geçmişi bir yana, Çin’in modern yüzünü yansıtan bir gökdelenler şehridir. Doğu-batı, kuzey-güney ekseninde pek çok su kanalı ile bölünmüş olan şehrin sınırları içinde bulunan en büyük su yollarından biri Huangpu Nehri’dir. Bu Nehrin şehir merkezinde, sert bir kıvrım yaptığı noktada kurulu Lujiazui (Pudong) gökdelenleri son derece etkileyici bir manzara sunar. Bu manzara için en güzel seyir noktalarından biri nehrin karşı yakası, Bund adı verilen ünlü sahil yürüyüş yoludur. Gökdelenler manzara konusu oldukları gibi şehrin doruklarından seyir manzaraları sunan mekanlar olarak da hizmet verir.
 
Bund üzerinde görülen Batı tarzında mimari, batılıların Çin politikalarının eski ve görkemli tanıkları olarak görenleri şaşırtır. Fransız İmtiyaz Bölgesi (French Concession) de benzer şekilde, şehirde bir zamanlar faklı bir karakterin ve yaşam stilinin varlık alanı bulduğunu anlatır gibidir. Her ikisi de şehrin güzel yürüyüş alanlarıdır.
 
Yuyuan Bahçeleri, Chénxiānggé Manastırı, Şehir Tanrısı Tapınağı, Şanghay Müzesi, tarihi Nanxiang ve Fengjing gibi yerler, tarihi Şanghay’la buluşturur sizi...
 
Gerçek bir eğlence merkezi olan Şanghay’da Çin mutfağı seçenekleri sınırsız; aynı zamanda İtalyan mutfağı veya Japon mutfağı gibi Dünya mutfağının çeşitli örnekleri ile midenizi mutlu etmek mümkün!
 
Aynı zamanda bu şehirde alışveriş çılgınlığına kapılmamak da kolay değil!