0850 303 9 777|Şubelerimiz

Bolu Hakkında


Karadeniz’in yemyeşil doğası, temiz havası ve ormanları ile sarmalanmış olan Bolu, her daim ilgi gören bir yerleşim yeri olmuştur. Geniş ovalarında ve tazelik saçan yaylalarında pek çok uygarlığı ağırlamıştır bu kent. Günümüze kadar ulaşan kaleleri, camileri, han ve hamamları, türbe ve kiliseleri, tarihi evleri ile gezilecek pek çok yere sahiptir.

Bolu denince birçok kişinin aklına muazzam doğası olan bir şehir gelir. Abant Gölü, Yedigöller, Sünnet Gölü, Aladağ Göleti, Sülük Gölü, büyüleyici manzaraya sahip mesireliklerdir. Yedigöller Milli Parkı, özellikle sonbaharda dökülen yapraklarla süslenen nefes kesici yerlerden biridir. Abant Gölü, yaz - kış sayısız insanı ağırlayan bir tabiat parkıdır. Göynük ve Mudurnu’da Bolu’nun doğasına uyum sağlamak istermiş gibi hala ayakta duran geleneksel, ahşap detaylı evler yer alır. Kartalkaya’da kayak, şehrin birçok yerinde doğa yürüyüşleri, Yedigöller mevkiinde kamp, Abant’ta yamaç paraşütü etkinlikleri yapılabilir.

Bolu’nun çam balı ve fındığı, peynir, tereyağı, kaymak gibi süt ürünleri oldukça lezzetlidir. Kızılcık tarhanası, patates çorbası, Mengen kuzu güveci, saray helvası, yöresel tatlardan bazılarıdır. Eli lezzetli Mengen aşçıları, Bolu’nun yöresel yemekleri kadar meşhurdur. Mengen’e uğrayıp yöresel tatları bir de orada deneyebilirsiniz.