0850 303 9 777|Şubelerimiz

Denizli Hakkında


Denizli, Ege Bölgesi’nin iç kısmında yer alır. Tarih boyunca birçok uygarlığa sığınak olmuştur. Antik kentler diyarı olarak bilinir. Tripolis, Hierapolis ve Laodikya antik kentleri, Frig, Lidya, Roma gibi medeniyetler tarafından kullanılmış olup şehrin önemli tarihi mirasları arasında yer alır.

Şehir, şelaleleri, kanyonları, gölleri, yaylaları ile nefes kesici bir güzelliğe sahiptir. Özellikle Pamukkale Travertenleri, görenleri hayran bırakır. Narin ve nadide bir güzellik olan Pamukkale Travertenleri, doğanın bir mirası olarak koruma altına alınmıştır. Bölgedeki şifalı sular, ilin termal turizm alanında da ilgi görmesini sağlamıştır.

Tekstilin nabzını tutan Denizli’de özel kumaşlarla dokunmuş pek çok giysi ve havlu satılır. Cam üretim tesisine sahip olan şehirde özgün cam eserler bulmak da mümkündür. Denizli’nin güzel ötüşlü horozu kentin simgesidir. Antik Çağ’dan kalma eşyalarda dahi horoz figürleri gözlenir.

Baharat, çikolata gibi değişik tatlarla bulanmış leblebileriyle ve dillere destan kebabıyla Denizli, her damak zevkine uygun yöresel lezzetlere sahiptir.