0850 303 9 777|Şubelerimiz

Malmö Hakkında


İsveç’in üçüncü büyük kenti ve bir liman kentidir, Malmö. Danimarka’nın başkenti Kopenhag ile adeta kapı komşusudur. Malmö’ye uçakla gitmek için İsveç’e değil de Kopenhag’a giden bir uçağa bilet alıp, deniz aşırı bir yolculukla Malmö’ye kolayca ulaşılabilir. Deniz aşırı yolculuk deyince, denizi bir gemiyle katetmeniz gerekmez. Malmö’ye ulaşmak için yarı köprü, yarı deniz altına açılmış bir tünel olan olağanüstü bir mimariye sahip Öresund Geçidi sizi Malmö’ye ulaştırır.

Malmö’nün karakteristik özelliklerinden biri Öresund Köprüsü gibi İsveç’in önemli modern mimari örneklerinin birkaçını bünyesinde barındırması. Bunlardan biri Turning Torso binası... Emporia binası da ilgi çekici modern mimari örneklerinden bir diğeri... Eski ve yeni, Malmö’de bir arada. Şehrin tarihi kalesi Malmö Hus, Kungsparken, eski şehir (Gamla Staden) içinde kalan Stortorget Meydanı, şehrin en eski binalarından City Hall, kafe ve restoranlarıyla cıvıl cıvıl Lilla Torg, Sankt Petri kilisesi, Moderna Museet, Malmö denince akla ilk gelen gezilecek yerler.

Västra Hamnen, şehrin modern ve kozmopolit yüzü... 2.5 kilometrelik Ribersborg plajları yaz aylarının en eğlenceli mekanlarından...

Her yıl Ağustos ayı sonunda yapılan Malmö Festivali de şehrin en canlı zamanlarından birini oluşturuyor.